محمد رستم‌پور، طلایه دار نیک اندیشی ملی و پیشگام آبادانی شهرستان شبستر

تاریخ : 10 خرداد 1400, 20:56 نویسنده : رضا اخگرپور نظرات : 1 موضوع : خبرها / فرهنگی
 • 0

رستم‌پور، از چهر‌ه‌های نام آشنای شهرستان شبستر و چهره شناخته شده در صنعت ساخت و ساز تهران است. او را می‌توان به صراحت از جمله افراد همیشه همراه و پیشگام آبادانی جای جای (گونئی) شهرستان شبستر نامید. نه تنها این شخص، بلکه جوانان و فرزندان بیشماری از شهرستان شبستر با وجود جایگاه بسیار والای همه جانبه در تهران سایر نقاط کشور، همواره وقت خویش را صرف رفع نیازها و مطالبات زادگاه خود می‌کنند. دستگیری از نیازمندان، حمایت از امورات خیرخواهانه، حمایت قاطع از آموزش و پرورش، همت و تلاش برای اعتلای فرهنگی، علمی، اجتماعی و اقتصادی و بخش عمرانی شهرستان شبستر، همچنین حامی مالی و پشتیبان برگزاری جشنواره هلوی شهر شندآباد از جمله فعالیت‌های قابل تقدیر این جمع از نیک مردان است. 


وی به خوبی توانسته است به رسالت انسانی خویش عمل کند. دفتر کاری وی همیشه آماده میزبانی‌های شریف برای برگزاری جلسات و هماهنگی‌های مربوط به رفع و پیگیری مشکلات تمام نقاط شهرستان شبستر است. او نسبت به توسعه همه جانبه آحاد جامعه احساس وظیفه دارد و از آنچه به عنوان درآمد و سرمایه کسب می‌کند برای امورات خیرخواهانه هدیه کرده و در راه اعتلای همه جانبه شهرستان شبستر صرف می‌کند. در زیر مختصری از فعالیت‌‌های فرهنگی و اجتماعی این نیک اندیش و پیشگام آبادانی گونئی را می‌خوانید:

مشارکت فعال در سازمان‌های مردم نهاد
جمعیت خیریه شندآبادیهای مقیم تهران
این جمعیت برای رسیدگی به امور مستمندان، ایتام و حفظ اتحاد و همدلی شندآبادیهای مقیم تهران و همچنین توسعه و آبادانی شهر شندآباد در ۱۳۴۲ تاسیس شده که محمد رستم‌پور از سال ۱۳۸۵ عضو هیات مدیره و مدیرعامل جمعیت فوق می‌باشند.


انجمن خیران حامی فناوری

این مجمع، تشکلى ملى و مردم نهاد در عرصه فن آورى بر اساس بهره بردارى از ظرفیت‌هاى مادی و معنوى خیران نیک اندیش است که در راستاى ترویج، توسعه و تعمیق فن‌آورها و دستاوردهاى علمی، پژوهشى و حمایت از دانشجویان و دانش پژوهان فعالیت می‌کند. هدف آن، به منصه ظهور رساندن أیده به عمل و تولید و همچنین تبدیل علم به ثروت است. محمد رستم‌پور نایب رئیس هیات مدیره این مجمع است که فعالیت آن در سطح ملی می‌‌باشد.


شرکت توسعه پایدار میشو

شرکت مذکور برای توسعه اقتصادى و عمران شهرستان شبستر فعالیت می‌کند که محمد رستم‌پور رئیس هیات مدیره این شرکت است.


شورای هماهنگی جمعیتهای اسلامی شهرستان شبستر

شهرستان شبستر متشکل از ۸۴ شهر و روستا است. که ۳۵ شهر و روستا از آن منطقه، در تهران دارای جمعیت خیریه هستند. تشکل فوق الذکر هماهنگی فیمابین هیات مدیره جمعیت‌ها و مسئولین شهرستان شبستر را عهده دار و در جهت توسعه و عمران شهرستان شبستر فعال می‌باشد.


در ادامه طی گزارشی مفصل از اقدامات و فعالیت جمعیت‌های اسلامی شهرستان شبستر خواهیم نوشت...


برگزاری همایش‌های سالانه تجلیل از دانش آموزان، دانشجویان برتر و قهرمانان ورزشی
ارکان توسعه هر کشور، در گرو توجه به فرهنگ و آموزش است. دانش آموزان در این امر مهم نقش کلیدی و حیاتی دارند. برای دست یابی به فردایی بهتر باید دانش آموزان هرچه بیشتر تشویق و به درستی حمایت شوند تا نسبت به کسب علم کوشا باشند. رستم پور معتقد است هر چقدر بتوانیم نسبت به تربیت نوجوانان و جوانان احساس وظیفه کرده و آنان را به مسیر درست هدایت کنیم، طبیعتاً فردا و فرداهایی روشن در تمام نقاط کشور خواهیم داشت. در این راستا هر سال همایشی برگزار می‌شود که طی آن به دانشجویان برتر و قهرمانان ورزشی جوایزی اعطا و از آنان تجلیل به عمل می‌آید.


تجهیز و ساخت مدارس

همه ما از مدرسه و صدای مهربان معلمان عزیز رشد کرده‌ایم. رستم پور در این بخش نیز به خوبی رسالت خویش را به انجام رسانده و در احداث، تجهیز مدارس و بازسازی آنها قدم برداشته است. وی برای ساخت یک مدرسه به صورت صفر تا صد مصمم بود، مدرسه ۱۲ کلاسه رستم‌پور توسط استاندار وقت آذربایجان شرقی در سال ١٣٩۴ افتتاح شد. همچنین چندین مدرسه نیز با دستگاه‌های کامپیوتر، فتوکپی، کلا‌س‌های هوشمند در شهرستان شبستر به لطف حمایت‌های بی دریغ ایشان تجهیز شده است.


بازسازی منزل استاد شهریار

منزل پدری استاد شهریار در روستای خشکناب از توابع شهرستان بستان آباد آذربایجان شرقی که به دلیل عدم توجه مردم و مسئولین ویران شده بود، توسط رستم پور به صورت تلفیق معماری سنتی و محلی طراحی و همانند روز اول بازسازی شد.


یادمان عاشیق قشم جعفری

عاشیق قشم در سال ۱۳۸۰ در روستای کندرود از توابع شهرستان شبستر متولد و در سال ۱۳۶۸ دار فانی را وداع گفت. اشعار و سروده‌های عاشیق توسط داور زمان‌خانی از نویسندگان، شعرای معاصر و رئیس انجمن شعر و ادب شهرستان شبستر جمع آوری شده است. اشعار ایشان مورد استفاده خواننده‌های سنتی و محلی، عاشیق‌های تبریز، اردبیل، ارومیه و جمهوری آذربایجان قرار می‌گیرد. متاسفانه محل دفن این مشهور، شایسته آوازه اشعارش نبود، لذا با هماهنگی اداره میراث فرهنگی و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی در سال ۱۳۹۳ مسابقه معماری طراحی بنای یادمان استاد عاشیق قشم برگزار گردید که در مسابقه طرح ارائه شده توسط یکی از شرکت‌های هلدینگ تاو انتخاب شد. رستم‌پور طراحی این پروژه را بصورت افتخاری انجام و منتظر هماهنگی‌های مسئولین محلی برای اجرای آن است.


خانه بهداشت

درسال 1394 یک باب کانکس مخصوص خانه بهداشت برای تجهیز روستاى قزلجه از توابع شهر تسوج کهفاقد امکانات بهداشتى بودبا هماهنگی انجمن خیرین سلامت شهرستان شبستر و حمایت محمد رستم‌پور تهیه و احداث شد.


محمد رستم‌پور در سال ۱۳۴۳ در شهر شند‌آباد از توابع شهرستان شبستر در استان آذربایجان شرقی متولد شد. تا تحصیلات سوم دبیرستان در شهر شندآباد مشغول و در سال ۱۳۶۱ جهت ادامه تحصیل به تهران مهاجرت کرد. او در سال ۱۳۷۲ در رشته مهندسی عمران فارغ ‌التحصیل شد. رستم‌پور همزمان با تحصیل در دانشگاه پروانه اشتغال به کار پایه یک در رشته مهندسی عمران در بخش طراحی، محاسبه، نظارت و اجرا از وزارت راه و شهرسازی را اخذ کرد. علاقه وافر به این رشته رستم پور را بر آن داشت بعد از فارغ التحصیلی در سال 1372 جهت کسب علم راهی دانشگاه  INTER PACIFIC شده و در سال 2016 تحصیلات مقطع کارشناسی را به پایان رساند. در سال ۱۳۷۵ عضو سازمان نظام مهندسی تهران شده وهم اکنون  دارای پروانه اشتغال پایه یک در طراحی، محاسبه و اجرا از وزارت راه وشهرسازی می باشد.

این کارآفرین همزمان با تحصیل در دانشگاه مدتی مشغول تدریس و سپس دفتر کار خود را در سال 1369 در زمینه طراحی و اجرای ساختمان‌های مسکونی، تجاری، اداری و توریستی آغاز و تاکنون حدود ۲۵۰ پروژه در مناطق مختلف تهران و ایران به اتمام و بهره برداری رسانده است.


در طی سال‌های گذشته در جهت توسعه فعالیت های اقتصادی با ایجاد هلدینگ تاو با زیر مجموعه ای از شرکت های شندی طرح اندیش، توسعه پایدار تاو ، پایا تکین تاو ،TAV AlPS را تاسیس نموده و در بخش های مختلف صنعت ساختمان، و سایر حوزه های اقتصادی مشغول خدمت رسانی به هموطنان عزیز می باشند .

رستم پور از فعالیت عرصه فرهنگی و اجتماعی است که معتقد است مشارکت در امور اجتماعی، ضامن پیشرفت و موفقیت هر فرد بوده و آنگونه که زکات علم نشرآن است، وی زکات دارایی را در بخشش آن می‌داند. 

ایشان حامی مالی و اسپانسر جشنواره هلوی شهر شندآباد نیز هستند که هر ساله در فصل تابستان توسط شهرداری و جمعی از جوانان این شهر برگزارمیشود.
محمد رستم پور و بهرام هوشنگی شهردار سابق شهر شندآباد از مسئولین برگزاری جشنواره هلو


این خیر نام آشنای گونئی؛ فرزند نیک اندیش شهر شندآباد، که در فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی، هنری، ورزشی و آموزشی در کنار مردم و در حمایت از برنامه‌های اجتماعی همیشه پیش قدم است، می‌گوید: لذت بردن از بخشش و حس چنین تجربه روشن و دلپذیری در هیچ فعالیت دیگری نیست و همیشه باید شکرگذار بود و طلبید که ایزدمنان انسان را در مسیری قرار دهد تا بتواند عمل خیری با سرمایه و توانایی خود انجام دهد.


رستم پور همیشه به فکر اعتلای ایران، آذربایجان و گونئی و در آرزوی سربلندی بیش از پیش میهن خویش است. او ایران و ایرانی را شایسته و بایسته بهترین‌ها می‌داند و خویش را به همیاری و دست در دست هم گذاشتن برای آبادانی این سرزمین، موظف می‌داند.


محمد رستم پور؛ عضویت سازمان‌های بین المللی، عضویت انجمن انبوه سازان امریکا، عضویت اتاق بازرگانی ایران- آلمان، عضویت اتاق بازرگانی ایران- سوئیس، رئیس بخش مهندسی و معماری خاورمیانهCP، عضویت در سازمان‌های ایرانی، عضویت اتاق بازرگانی ایران، عضویت خانه صنعت و معدن جوانان ایران، دارای پروانه اشتغال بکار مهندسی پایه یک در طراحی، نظارت و اجرا از وزارت راه و شهرسازی، عضویت سازمان نظام مهندسی استان تهران، عضویت انجمن انبوه سازان استان تهران، عضو انجمن مهندسین عمران ایران، فعالیت در سازمان‌های مردم نهاد (NGO)، رئیس هیات مدیره مجمع خیران حامی فناوری، مدیرعامل جمعیت خیریه شندآبادی‌های مقیم تهران، عضو هیات مدیره شورای هماهنگی جمعیت های شهرستان شبستر، عضو هیات مدیره انجمن خیرین کتابخانه ساز شهرستان شبستر، عضو هیات مدیره شرکت توسعه پایدار میشو را در رزومه فعالیت های اجرایی خود دارد.


رستم پور در کارنامه خود جوایز معتددی دارد؛ دریافت جایزه سازنده برتر مهندسی و اجرای ساختمان در سال ۲۰۱۷ ، منتخب CPME لندن، دریافت جایزه سازنده برتر ساختمان ایران در سال ۱۳۹۶، دریافت تقدیر برای هلدینگ برتر ایران در سال ۱۳۹۶، دریافت لوح منتخب چهره ماندگار مدیریت در سال ۱۳۹۷، دریافت لوح منتخب هشتمین جشنواره ملی تلاشگران سرآمد کشور در سال ۱۳۹۸ بخشی از افتخارات غرورآفرین فرزند شهرستان شبستر است.


تاریخچه توسعه هلدینگ تاو

تحصیل در رشته عمران و اعتقاد قلبی و راسخ به ترویج طراحی و اجرای اصولی پروژههای عمرانی بر اساس استاندارد‌های داخلی و بین المللی نوین، خمیر مایه تاسیس دفتر طراحی معماری در سال ۱۳۶۹ بود که در این زمینه به موفقیتهای بزرگ دست یافته است. در طول سالیان گذشته برحسب نیاز و جهت توسعه متوازن شرکت‌های (شندی طرح اندیش، توسعه پایدار تاو، دفتر حقوقی رستم پور، نمایندگی بیمه پاسارگاد) پایاتکین تاو تاسیس گردید که مالکیت آنها با بخش خصوصی بوده و اکثریت سهام آن متعلق به محمد رستم پور می‌باشد.


این مجموعه دارای تجربیات غنی و ارزشمند در حوزه صنعت ساختمان بوده و سرمایه گذاری تخصصی، توسعه و سود آوری پایدار و مشارکت در اجرای پروژه‌های ملی و دارای توجیه اقتصادی ارزنده در صنعت ساختمان، توریسم، شیلات و پتروشیمی از اولویت‌های اصلی این هلدینگ می‌باشد. آمادگی دارد سرمایه پذیری، سرمایه گذاری، مشارکت و تعامل با سرمایه گذاران حقیقی و حقوقی داخلی و بین المللی را به‌ انجام برساند. تکیه بر توسعه پایدار در ایده و اجرا ارزشهای انسانی، اصول اخلاقی، خلاقیت و نو آوری دانش بنیان از اصول حاکم بر فعالیت‌های این مجموعه است.

تنظیم و تدوین: رضا اخگرپورنظرات :

User Avatar
علی ببرلوی شندابادی  ـ  در تاریخ : 13 خرداد 1400 18:11
 • 1
افتخار میکنیم به این همه انسانیت
که در وجود این بزرگ مرد شندابادی بوده و هست۰

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
 • bowtiesmilelaughingblushsmileyrelaxedsmirk
  heart_eyeskissing_heartkissing_closed_eyesflushedrelievedsatisfiedgrin
  winkstuck_out_tongue_winking_eyestuck_out_tongue_closed_eyesgrinningkissingstuck_out_tonguesleeping
  worriedfrowninganguishedopen_mouthgrimacingconfusedhushed
  expressionlessunamusedsweat_smilesweatdisappointed_relievedwearypensive
  disappointedconfoundedfearfulcold_sweatperseverecrysob
  joyastonishedscreamtired_faceangryragetriumph
  sleepyyummasksunglassesdizzy_faceimpsmiling_imp
  neutral_faceno_mouthinnocent
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی شود