اکبر طاهری، گمنام و بی‌مدعا/ مردی از دیار فرهیختگان

تاریخ : 2 تیر 1400, 23:03 نویسنده : رضا اخگرپور نظرات : 2 موضوع : خبرها / فرهنگی
 • 1
وقتی صحبت از ارزش‌ها می‌شود، زادگاه انسان به هیچ بهانه‌ای در ردیف نخست قرار می‌گیرد. چه بسا که این زادگاه، مهد انسان‌های پاک با فطرتی نیک و درستکار، خیراندیش و آکنده با قلوب مهربان و صادق باشد. سرزمین کهن تسوج، زادگاه فرهیختگان، اندیشمندان و طبیبان برتر کشوریست.


آنچه سهم عظیمی در اعتلای فرهنگی تسوج دارد، تولد فرزندان غیور و انسان‌های پاکیست که در جای جای جهان و البته این کشور پهناور، نقش تاثیرگذاری را در بخش‌ها و حوزه‌های مختلف بر عهده داشته‌اند.


هر کوی برزنی از این شهر تاریخی، مهد تولد انسان‌هایی است که مسئولیت‌های بزرگی را در اعتلای ایران برعهده داشته‌اند.


 این درختان تنومند که سایه افکن بر پیکره تسوج هستند، حاصل ریشه‌های فرهنگی و اجتماعی چون عبدالطیف طسوجی ادیب بزرگ ایران زمین، بیت الله جمالی پدر فرهنگ آذربایجان و شهرستان شبستر و دیگر پدران و مادران نیک سیرت این سرزمین است.


شخصی که بارها از طرف وزرای اسبق، پیشنهادات بزرگی برای مسئولیت‌های مهم کشوری از جمله معاونت وزارت صنایع و معادن را در کارنامه خود دارد. وی اکنون نیز جز نبوغ و متخصصین حوزه معادن کشور است و اغلب اصلاحیه قوانین مربوطه توسط ایشان پیشنهاد، تهیه و تدوین می‌شود. ایشان عملکرد درخشانی در سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان غربی داشته که رضایت و خشنودی کارمندان وزارت خانه در تهران و سازمان صنعت،معدن و تجارت در ارومیه، صاحبان صنایع و معدن داران در استان اذربایجان غربی و بسیاری از نقاط کشور، گواه محکمی بر اثبات این جملات است.

فرزند مردی که در ردیف مشاهیر تاثیر گذار بر آبادانی و اعتلای بخش تسوج قرار دارد. "چهارمین فرزند مرحوم قربانعلی طاهری که آرامش زندگی خویش را همیشه برای زدودن خاک از سرمه چشم تسوج فدا میکرد". نه تنها این فرزند بلکه یکایک ثمره‌های زندگی شیر مرد اجتماعی تسوج (مرحوم قربانعلی طاهری) هرکدام در جایگاه اجتماعی و فرهنگی والایی قرار گرفته و همواره به انواع مختلفی خدمتگذار و همراه مردم در امورات عمومی هستند.

 

اکبر طاهری "سرپرست اسبق سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان غربی" و "رئیس وقت سازمان نظام مهندسی معدن آ-غ" یکی دیگر از فرزندان غیور آذربایجان، شهرستان شبستر و شهر فرهیختگان(تسوج) است که همگان بر متانت، جوانمردی، نیک اندیشی و خیرخواهی و مردم داری او واقف و آگاه هستند.


سالروز تولد مهندس اکبر طاهری بهانه‎ای بود برای شکر گذاری از پروردگار متعال که این چنین شایستگانی را برای کشور ایران و زادگاهمان گونئی (تسوج) ارزانی داشته است.


بهانه‌ای برای قدردانی از زحمات و الطاف گمنام، خیراندیشی ایشان که تاکنون هیچ اسم و رسمی در هیچ نکته‌ای بابت کمک‌های انسان دوستانه، همراهی در امورات خیر، مشاوره و راهنمای برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی، پیگیری و رفع نیاز بسیاری از صاحبان کسب و کارها و صنایع همشهریان در جای جای ایران، نگاشته نشده و حال نگارنده این پیام بعد از سال‌ها فعالیت کانال بخش تسوج، عهد این  راز را شکسته و بیان این واقعیات را برای شکرگزاری از درگاه باری تعالی و قدردانی از این بزرگ مرد، ملزم میداند. 


تولدتان مبارک بزرگ مرد معدن ایران/ تنتان همیشه سالم  و لحظه‌هایتان پر از شادی

به نمایندگی از مردم گونئی و شهر تسوج، به پاس الطاف گمنام، بی‌منت و بیکرانتان

1/4/1400

کلید واژه ها :
مشاهیر

نظرات :

User Avatar
حبیبه ملکی  ـ  در تاریخ : 3 تیر 1400 01:39
 • 0
باسلام مهندس طاهری یکی ازبزرگترین مشاهیروخیراندیشان تسوج می‌باشند که درعرصه های گوناگون یاریگرزادگاه خویش هستند وهمیشه در اذهان عمومی ایشان سمبل خیرخواهی ومددرسان انسانهای ابرودارامانیازمند بوده وهستند همچون پدرمرحوم وبرادرانشان من سال هفتادپسرم دربیمارستان کودکان تبریز درخ ششگلان قدیم بستری شدند من آن موقع بیست سال داشتم بعداز بستری شدن پسرم که مدت های مدید درزمستان دربیمارستان مانده بودم خودم بیمار شدم ودنبال دکتر میگشتم که بعداز طی مسیری مطب دکتر طاهری رادرهمان نزدیک بیمارستان دیدم بلافاصله طبقه پایین بود رفتم وبه خانم منشی گفتم من تسوجی هستم بلافاصله به دکتر گفتند وآقای دکتر به خانم گفتند راهنمایی کنید رفتم وویزیت کردند ازهمان تاریخ که الان سی سال می‌گذرد برپدرومادرمرحومشان رحمت فرستاده وبرای خودشان وخانواده دعای خیرمیکنم واقعا تسوج به داشتن فرزندانی همچون. طاهری ها برخود می‌بالمه ومن ازهمین جا ازفرزندکوچک وخیراندیش تسوج دکترمسعود کرواغلی که باسن کوچک ولی با قدم‌هایی استوار جا پای بزرگانی همچون طاهری ها می‌گذارند دوباره برخود میبالم که اقدام به ایجاد رمانگاه عمومی وتخصصی ودندانپزشکی درتسوج نمودند رابه فال نیک میگیرم وازهمین جادست یاری ازبزرگان جامعه خيران تسوج درجای جای ایران میخواهم که دستشان رابرای کمک بههمنوعان بفشارند وکمک نمایند تا این درمانگاه به ظاهرگوچک باتجهیزات کامل مجهز شده وجوابگوی اهالی تسوج ومنطقه شود چشم درمانگاه گلشن تسوج به یاری مردان بزرگ تسوج است دست دردست هم دهیم تا درمانگاه شبانه‌روزی به طور مداوم وشبانه روزی درخدمت عموم بیماران قرارگیرد به امیدسر افرازی تسوج وبزرگان باتشکر

باسلام مابه داشتن مردان سر وقامت زادگاهمان تسوج برخود میبالیم وافتخارمیکنیم هرجا نام فرزندان تسوج برده می شود همیشه سرمان را بالا گرفته ومباهات میکنیم. همچنان که نام زنده یاد پدرشان به نیکی برده می‌شود ومایه افتخارتسوجند زادروزشان مبارک بادو زیرسایه پروردگارعالمیان عمری باعزت برایشان آرزومندیم امروز به پاس این بزرگ مرد وبرادرانشان برخود وظیفه دانستم تا درمورد جوان نیک اندیشه وپویا وباسن کم ولی باهمتی بزرگ که ایشان نیز درحال و آینده راهرومردانی خیروپاک سرشت همچون طاهری ها هستند سخن بگویم ودست یاری بخواهم ازجامعه خيران وپزشکان وآنانی که برای سرافرازی تسوج هم قدم برمی‌دارند وهم قلم ازدکترمسعود کرواغلی که باهمتی وصف نشدنی درمانگاه عمومی وتخصصی ودندانپزشکی گلشن تسوج را بنانهادند یا دکنم که این درمانگاه بابضاعت کم به تنهایی بنا شده ونیاز به همت خيران بزرگ تسوج. وحومه دارد که کاملا تجهیزشود تا بیماران قلبی وچشمی وریه و... تسوجی درهمین تسوج خودمان مداواگردند وبه دیگر مراکز ارجاع داده نشوند کمر همت بسته به یاری این بزرگ مرد بشتابید نام نیکی اخروی ودنیوی ازخود به یادگار بگذاریدکه درروزحشردرپیشگاه باریتعالی روسفیدبوده وباکارنامه ای درخشان حاضرشویدچراکه هرفردی یک زندگی رااحیاکندانگارکل جامعه بشری رااحیاکرده است باتشکر
User Avatar
رضا اخگرپور  ـ  در تاریخ : 10 تیر 1400 08:18
 • 0
حبیبه ملکی,
سلام و عرض ادب، سپاس از بذل توجه شما همشهری عزیز

حبیبه ملکی,
سلام و عرض ادب، سپاس از بذل توجه شما همشهری عزیز

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
 • bowtiesmilelaughingblushsmileyrelaxedsmirk
  heart_eyeskissing_heartkissing_closed_eyesflushedrelievedsatisfiedgrin
  winkstuck_out_tongue_winking_eyestuck_out_tongue_closed_eyesgrinningkissingstuck_out_tonguesleeping
  worriedfrowninganguishedopen_mouthgrimacingconfusedhushed
  expressionlessunamusedsweat_smilesweatdisappointed_relievedwearypensive
  disappointedconfoundedfearfulcold_sweatperseverecrysob
  joyastonishedscreamtired_faceangryragetriumph
  sleepyyummasksunglassesdizzy_faceimpsmiling_imp
  neutral_faceno_mouthinnocent
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی شود